14. 6. 2019

Al-Attiyah dosáhl historické výhry v rallye Dakar 2019

Toyota Gazoo Racing
Nasser Al-Attiyah s přehledem zvítězil v rallye Dakar 2019. Během poslední etapy řidič týmu Toyota Gazoo Racing v konečné fázi nejtěžší rallye ze všech vůbec neriskoval. Společnost Eurol oznamuje a oslavuje úžasné úspěchy týmů.

Al-Attiyah se ujal vedení už třetího dne rallye Dakar a již si ho nenechal vzít. Vítězstvím získal Al-Attiyah svou třetí trofej z Dakaru, jelikož zvítězil i v letech 2011 a 2015. Přinesl také první vítězství týmu Toyota Gazoo Racing. Al-Attiyah skončil s 51minutovým náskokem před Nanim Romou. Devítinásobný mistr světa Sebastien Loeb dojel se ztrátou téměř dvou hodin.

Giniel de Villiers dokončil závod na celkovém devátém místě poté, kdy v poslední etapě poskytoval rychlou pomoc svému týmovému kolegovi. Pro jihoafrického závodníka bylo toto umístění stejně důležité jako pro Al-Attiyaha, neboť sehrál klíčovou roli ve vývoji vozu Toyota Hilux.

Tým Maxxis Dakar
Tim a Tom Coronelovi podnikli druhý úspěšný závod s vozem The Beast. Nizozemští bratři dokončili Dakar poté, co odvedli hodně práce na svém vozu. Ukázalo se, že to pro ně byla velká změna, a v celkovém pořadí skončili na 43. místě.

Tým Riwald Dakar
Gert Huzink a Ed Wigman závodili na Dakaru v půlmaratonu a skončili na šestém a desátém místě ve své třídě.